www.pentelka.net
www.pentelka.net


Pentelka - chusty oraz inne akcesoria do noszenia dzieci
Pentelka
Instrukcje
Certyfikaty
Historia
Oferta
pytania i odp.
www.pentelka.net

Liczniki internetowe

Dlaczego chusta?

Od zarania dziejów matki nosiły dzieci blisko swojego ciała używając do tego przeróżnych nosideł.Była to jedna z najłatwiejszych, najtańszych i najbezpieczniejszych metod.W dobie cywilizacji zapomnieliśmy o tym produkując coraz to nowsze "piękne" urządzenia, jednak nie zawsze praktyczne i bezpieczne. Powróćmy zatem do tego co jest bliskie naszym dzieciom. Każdy, kto założy na siebie którąkolwiek z chust, bądź nosideł miękkich od razu zauważy różnicę, nie tylko we własnej wygodzie, ale również w zachowaniu swojego maluszka.

pentelka2x

Udowodniono, że dzieci noszone w chustach znacznie szybciej się rozwijają, a w przyszłości są ludźmi bardziej pogodnymi i otwartymi.

Zapytasz pewnie z czego to może wynikać? Z kawałka owiniętej szmaty?

Zwróć jednak uwagę na bodźce jakie dochodzą do twojego maleństwa. Dziecko położone w zimnym, twardym wózku jest pozostawione same sobie. Nie czuje ciepła twojego ciała, ani też nie słyszy tak kojącego bicia serca, z którym miało bliski kontakt przez cały okres ciąży. Pojawiające sie nagle obce twarze często wzbudzają niepokój i lęk - dziecko nie ma przy sobie nic znajomego, co mogłoby ukoić strach.

Najlepiej ilustruje to pewien norweski filmik

<

Maluchy noszone we wszelkiego rodzajach chustach i nosidłach miękkich nie mają takich obaw. Wtulone w ramiona bliskiej osoby czują się bezpiecznie. Obserwując świat z "pozycji dorosłego" widzą wszystko to co ty. Mogą sięgać rączkami po te wszystkie przedmioty, po które i ty sięgasz. Dzięki temu doznają znacznie większej ilości bodźców, a gdy te je zmęczą lub przestraszą zawsze mogą się wtulić w znajome ciepło maminych ramion zasypiając przy kojącym odgłosie bijącego serca.

pentelka2x

W sztywnym nosidle dziecko jest zapięte jak w gorsecie nie mając większej możliwości ruchu. Cały jego ciężar opiera się na kroczu i niedojrzałym kręgosłupie, a nóżki swobodnie zwisają powodując często dysplazję stawów biodrowych. Stan taki jest wysoce nie wskazany!!!

Zmieńmy to zatem - nośmy dzieci w chustach i nosidłach miękkich !!!

W nich bowiem maluszek może przyjąć dowolną, fizjologiczną pozycję. Nóżki dziecka nigdy nie zwisają swobodnie - bioderka są zawsze w odwiedzeniu (pozycja "żabki") co jest profilaktyką powstawaniu dysplazji stawów biodrowych. Maluszek prawidłowo "zachustowany" nie ma możliwości wysunięcia się z chusty.

Monika Siemczuk

Profesjonalne strony internetowe Pruszków,  Geodeta Warszawa,   Geodeta Serock, Wieliszew, Jabłonna, Nieporęt;   Darmowe Strony Internetowe,   Język angielski Ursus;   Apteka Zalesie;   How To Make Railings / Jak zrobić balustradę;   How to Make Sliding Doors;   TAXI Piastów;   TAXI Grodzisk Mazowiecki;   TAXI Milanówek;   taxi Brwinów;   Geodeta Płock;   psycholog dziecięcy Ursus;